EDR vs. MDR, o gal XDR? Aptikimo ir reagavimo sprendimų skirtumai

Tiek mažoms, tiek didelėms įmonėms skirtų kibernetinio saugumo sprendimų priešakyje yra aptikimas ir reagavimas, t. y. įrankių rinkinys su procesais ir metodais, kuriais galima tikslingiau ir išsamiau valdyti saugumo pranešimus (angl. alerts) ir incidentus.

Geriausiai žinomi sprendimai yra EDR (angl. Endpoint Detection and Response) ir MDR (angl. Managed Detection and Response), kurie gali būti taikomi bet kokio pobūdžio verslui ir visapusiškai apsaugoti organizaciją. Vis dėlto yra tam tikrų skirtumų – privalumų ir trūkumų – į kuriuos įmonės, priklausomai nuo jų dydžio ir saugumo kompetencijos, turėtų atsižvelgti, kad būtų lengviau priimti sprendimą.

EDR

EDR yra bazinė aptikimo ir reagavimo priemonė, kuri sustiprina įrenginio saugumo programinę įrangą, naudodama papildomą duomenų analizę geresniam aptikimui ir reagavimui į grėsmes, kurios galėjo praslysti pro esamą antivirusinį sprendimą.

Kiekvienai įmonei, siekiančiai padidinti savo saugumą, EDR turėtų būti pirmas pasirinkimas, leidžiantis naudotojams sukurti išsamesnę kibernetinio saugumo strategiją. Taigi, organizacijoms, norinčioms pagerinti savo pajėgumus, EDR yra būtinas.

ESET Inspect turi EDR funkcijas, nes leidžia plačiai matyti įrenginio veiklą realiuoju laiku, analizuoti įtartiną veiklą ir nedelsiant reaguoti į incidentus. Tai idealus atsakas į pažangias nuolatines grėsmes (angl. Advanced Persistent Threats, APT), nes aktyviai užkerta kelią būsimoms atakoms analizuodamas didelius duomenų kiekius taip sutrumpindamas reagavimo laiką, šalindamas saugumo problemas bei gerindamas saugumo būklę.

MDR

MDR yra labai panašus į EDR, tik siūlomas kaip paslauga. MDR yra ypač patikimas įrankis, kuriame žmogaus sumanumas derinamas su techninėmis žiniomis, todėl tai yra profesionalus kibernetinio saugumo sprendimas.

Palyginus su EDR, MDR siūlo platesnį apsaugos spektrą, įskaitant visą parą veikiančią stebėseną, žurnalo analizę, pagalbą reaguojant į incidentus, grėsmių medžioklę ir nuolatinį ekspertų atliekamą saugumo vertinimą bei konsultacijas. Kadangi MDR apima platų IT infrastruktūros vaizdą, įskaitant įrenginius, tinklus, serverius, debesijos sprendimus ir kartais net programas (pvz., pažeidžiamumų ir pataisymų valdymą), ji gali būti naudinga toms organizacijoms, kurios mano, kad jų vidinių saugumo komandų gali nepakakti, arba kurios norėtų būti ramios dėl papildomos trečiosios šalies apsaugos.

EDR ir MDR: pagrindiniai skirtumai

Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų aptikimo ir reagavimo sprendimų yra tas, kad MDR siūlomas kaip SaaS – programinė įranga kaip paslauga, t. y. ją siūlo kibernetinio saugumo paslaugų teikėjai, siekdami palengvinti įmonių saugumo užduočių kiekį ir komandos darbo krūvį.

Šios paslaugos reiškia, kad gaunate papildomą žmonių – inžinierių ir ekspertų – pagalbą, tokiu būdu nebereikia atlikti visų saugumą užtikrinančių veiksmų patiems. Kintančiame kibernetinių grėsmių pasaulyje labai vertinga turėti galimybę pasikliauti visuomet naujausią informaciją gaunančiais saugumo ekspertais, kurie kasdien užsiima grėsmių medžiokle.

Kuris aptikimo ir reagavimo sprendimas jūsų įmonei naudingiausias?

Kadangi EDR ir MDR yra pagrindiniai įrenginių saugumo sprendimai, skirti geresniam aptikimui ir reagavimui, kyla klausimas, kuris variantas geriausiai tiktų įmonei, atsižvelgiant į jos dydį, poreikius ir išteklius.

Šiuo metu EDR yra saugus pasirinkimas bet kuriai įmonei, turinčiai jau suformuotą IT saugumo komandą. Jis padeda geriau matyti grėsmes, kurių galima išvengti naudojant įprastus įrenginių apsaugos sprendimus, ir sukuria tvirtą kibernetinio saugumo reagavimo pagrindą, kurį galima toliau didinti, jei iškiltų poreikis išplėsti taikymo sritį. Tačiau, kaip minėta, EDR reikia kvalifikuotų specialistų, kurie galėtų apdoroti daugybę pranešimų, interpretuoti perspėjimus ir sukurti atitinkamą atsaką į juos.

Kalbant apie MDR, sprendimas tinkamas bet kokiai įmonei, nepriklausomai nuo jos dydžio, apimties ar pramonės šakos. MDR sujungia žmogaus sumanumą ir mašininį mokymąsi, užtikrinant daug aukštesnį apsaugos lygį, nes padeda įmonių saugumo administratoriams ir SOC darbuotojams suteikdamas aukšto lygio saugumo paslaugas – iš esmės paveda kibernetinio saugumo poreikius grėsmių žvalgybos ir grėsmių medžioklės ekspertams. Nesvarbu, ar turite pajėgią IT saugumo komandą, ar ne, papildomas indėlis visada yra sveikintinas, o MDR padeda įmonėms užpildyti žinių ir įgūdžių spragas, kurios iš pradžių gali būti nepastebimos. MDR – geriausias būdas įmonėms, kurios nori sukurti visavertį IT saugumą.

Apsvarstykite XDR

Palyginus su EDR, XDR (angl. Extended Detection and Response) siūlo daugiau. Tai daug pažangesnė apsauga, neapsiribojanti atskirais įrenginiais ar konkrečiomis saugumo priemonėmis, bet užtikrinanti holistinį požiūrį į grėsmių aptikimą visoje IT aplinkoje. Funkciniu požiūriu ji integruoja duomenis iš įvairių saugumo priemonių ir duomenų šaltinių, pavyzdžiui, EDR, tinklo analizės, debesijos, IoT įrenginių ir kt.

XDR sprendimas naudoja pažangią analitiką, mašininį mokymąsi ir automatizavimą, kad nustatytų ir sujungtų atskirus saugumo įvykius skirtingose saugumo aplinkose ir platformose, taip suteikdamas saugumo komandoms vertingų įžvalgų.

Organizacijoms reikia geresnio savo įrenginių ir tinklų matomumo, kad užtikrintų, jog kylančios grėsmės, rizikingas darbuotojų elgesys ir nepageidaujamos programos nekeltų pavojaus jų pelnui ar reputacijai. ESET siūlo ESET Inspect (įtrauktą į ESET PROTECT Elite ir PROTECT MDR kaip paslaugą) – debesyje teikiamą, XDR įgalinantį ESET PROTECT platformos komponentą.

ESET Inspect teikia unikalią elgsena ir reputacija pagrįstą aptikimo funkciją, kuri yra lengvai perprantama saugumo komandoms ir realiuoju laiku suteikia grįžtamąjį ryšį, remiantis grėsmių informacija, kurią teikia pasaulinė ESET LiveGrid® reputacijos sistema.

Jei jums ar jūsų įmonei nepatinka paprastesni EDR sprendimai arba galbūt nenorite pavesti grėsmių medžioklės ir žvalgybos analizės trečiosioms šalims, tuomet išplėstinis aptikimas ir reagavimas (angl. Extended Detection and Response, XDR) būtų idealus pasirinkimas.